Sunucu Odaları TasarımıSistem Odası Görseli Sistem Odası Görseli


İş süreçlerimizin daha verimli çalışması için milyonlarca hatta milyarlarca liralık Bilişim Teknolojileri yatırımı yapmaktayız. Bu yapılan yatırımların idame ettirilmesi ve korunması için de gerekenler yapılmalıdır. Sistem odası da bunlardan biridir. Çalışan sistemin korunması ve acil önlemler alınana kadar da gereken zamanın kazanılması için sistem odasına yapılacak olan yatırımın önemi artmaktadır.


Yükseltilmiş Döşeme 

Yükseltilmiş döşeme, bina betonarme tabanı üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturarak aradaki boşluğun mekanik, elektrik, havalandırma tesisatlarına ait boru, kablo ve kanal gibi malzemeleri mekan içerisinde herhangi bir yıkma, yeniden yapma gibi zaman ve para kaybına yol açan inşaat işlerine gerek kalmaksızın istenilen noktaya hızla ulaştırılmasına olanak sağlayan bir yapı malzemesidir. Ayrıca tabana uygulanan elektrostatik EPOXY boya ile elektrik ve tozlanmadan oluşacak olumsuz durumlara karşı önlem almış olunur.


FM-200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri 

Yatırım maliyetlerinin çok yüksek olduğu sunucu, switch, storage vb. cihazların maddi değerlenin dışında, didinmeleriniz neticesinde oluşan verilerinizin kaybolması ve çalışmalarınızın aksaması ile oluşacak olan maddi zararın boyutları çok yüksek olacaktır.

Bu kadar geniş boyutlarda zararlara neden olabilecek yangın riskinin önlenmesi için kullanılabilecek en etkin yöntemlerden birisi yangın algılama ve FM 200 gazlı otomatik yangın söndürme sistemidir.

FM-200 gazlı yangından korunum ve söndürme sistemleri;

- Yangın başlangıç evresinde algılar ve söndürme sistemini devreye alır 
- Maksimum 10 saniyede yangın söndürülür 
- Boşalma anında odada bulunan insanlara ve elektronik cihazlara zarar vermez 
- Çevreci ve ozon tabakasına zararsızdır 
- Minimum tüp yerleşim alanı kaplar. 


Kartlı veya Şifreli Geçiş Sistemi 

Kurumunuzun tüm bilgilerinin bulunduğu sistem odanıza sadece yetkili personelin giriş ve çıkışlarının kontrolü oldukça önemlidir. Hatta istenildiği takdirde giriş ve çıkışların raporlanarak kontrolü de mümkündür.


Hassas Kontrollü Klima Sistemleri

Bilgisayar ve elektronik ekipman tarafından ortama yayılan ısının alınarak ortamın belirli sıcaklık ve nem şartlarında tutulması, gerekli taze hava ve temizlik şartlarının sağlanması, sistemin sağlıklı çalışması için esastır.


Foto Galeri
Doraes Bilgi Teknolojileri
Hoşnudiye Mah.Cengiz Topel Cad. No:53/A
Faks: 0222 226 08 68
Telefon: 0222 224 17 10
Doraes Bilgi Teknolojileri