background

Sanallaştirma Çözümleri

Otomatik Sanallaştırma ile karmaşıklığı azaltın

Ürünler: 
Microsoft Hyper-V Technologies
Wmware ESX Server
SUSE Linux Enterprise Server 10 SP1
SUSE Linux Enterprise Virtual Machine Driver Pack
Novell ZENworks Orchestrator
Novell ZENworks Virtual Machine Management
Novell Open Enterprise Server 2

Müşterilerinin memnuniyetini sağlamak için sanallaştırma alanında Microsoft , VMware gibi sanallaştırma pazarının lider kuruluşlarıyla da işbirliği anlaşması yapan Novell, vizyoner bakış açısıyla her seviyedeki kurum ve kuruluşlar için sanallaştırma ve sanallaştırma yönetimi alanında ürünler sunuyor. Veri merkezlerini tam anlamıyla optimum hale getirmek için tüm yenilikleri sunan Novell'in yaklaşımı kurumların hemen tasarruf etmeye başlamalarını ve yarının fırsatlarına bugünden sahip olmalarını sağlıyor. Novell bünyesine kattığı Platespin firması ile  eşsiz kullanım özellikleri ile, P2V, V2P, V2V, P2P dönüşümleri yapabilen ve datacenter ve kurumların işletim sistemlerinden en üst düzeyde performans almalarını sağlayan ürünler de sunmaktadır.

Veri merkezi size düşündüğünüzden daha yakın. Artık, donanım ve soğutma maliyetlerini minimize ederek, kullanım kapasitesini artırarak, mevcut yatırımlarınız maksimize ederek, yüksek performansı, güvenliği ve kullanılabilirliği en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Tüm bunları veri merkezi yönetiminizi basitleştirerek ve uyumluluk resmini büyüterek sağlayabilirsiniz. Novell'in sunduğu sanallaştırma ve otomatik yönetim çözümleri ile yarının veri merkezi teknolojilerine bugünden sahip olabilirsiniz.

Sanallaştırma ile sunucularınızda daha fazla performans elde edin

Eğer veri merkeziniz diğerleri gibiyse sunucularınız toplam işlem gücünün ancak bir kısmını kullanabiliyor demektir. Gerçek şu ki ortalama sunucu işgücünde sunucu kapasitesinin ancak  yüzde 5 ila 40'ı kullanılabilmektedir. Bu da sunucularınızın yaklaşık yüzde 60 kapasitesinin kullanılmadığını göstermektedir. Novell'in sunduğu Sanallaştırma çözümleriyle sunucularınızda kullanılmayan kapasitenin kullanılmasını sağlayabilir; elektrik, donanım ve yönetim maliyetlerini en aza indirebilirsiniz.  Novell Sanallaştırma çözümleri size mevcut altyapınızda herhangi bir değişikliğe ihtiyaç duymadan  kullanmanıza, karmaşık ortamlara uyumluluğu ve tüm altyapı çözümleri ile birlikte çalışabilirlik özelliğiyle size özgür bir ortam sunmaktadır.

Düşük maliyet: Sunucu konsalidasyonu sayesinde altyapı yönetimizdeki maliyetleriniz en aza iner. Merkezi yönetimle sunucu konsalidasyonu size veri merkezinizin toplam sahip olma maliyetini belirgin ölçüde artmasını sağlar. 
Esneklik kazanın: Novell Sanallaştırma çözümleri ile sanal makina imajları dinamik ve otomatik olarak mevcut donanımlarınıza yerleştirilir. 
Sunucu kapasitesini yükseltin: Sanallaştırma kaynaklarının daha etkin kullanımını sağlar ve sunucu kapasitesinin yüzde 80 kullanımına olanak tanır. 
Elektrik maliyetlerinizi düşürün: Sanallaştırma ve konsalidasyon ile soğutma maliyeti düşerken, elektrik faturalarında ve yönetim ihtiyaçlarınızda gözle görülür maliyet tasarrufu elde etmenizi sağlar.

Sanallaştıma çözümleri arasında bir tek Novell; hem Linux, hem Windows, hem de NetWare platformalarının sanallaştırılmasına olanak tanır. Sonuç olarak, uygulamalarınızdaki yeniden konfigürasyon esnekliği ve sistem verimliliği elde etmeniz sağlanır.

Günümüzde Veri Merkezlerinin karşılaştığı fırsatlar

Kaynak kapasite kullanımı. Verimlilik. Ölçeklenebilirlik. Yönetilebilirlik. Güvenlik. Kullanılabilirlik.

Eğer dünyadaki diğer BT müdürleri gibiyseniz siz de günümüzün bu sorunları ile yüzleşiyorsunuzdur. Günümüzün çoğu veri merkezleri hala bir uygulamanın tek bir sunucuda tıkılıp kaldığı yapıdadır. Bu da kurumlara donanım maliyeti ve kaynakların yönetimi için daha fazla iş yükü getirmektedir. Gerçek şudur ki bazı veri merkezleri daha fazla fiziksel makinalar sonucunda yer sorunu, elektrik ve soğutma maliyetleri oluşturur. 
Bütün bunların yanı sıra donanım seçmeniz, bunlara işletim sistemi yüklemeniz, kontrol değişiklikleri, parametreleri ayarlamanız, hafıza gereksinimlerini hesaplamanız ve disk boşluklarına göre bir takım yüklemeler yapmanız da gerekecektir. Tüm bunları rekabetçi pazar baskısı nedeniyle daha hızlı uygulama konuşlandırmanızı ve daha fazla verimlilik elde etmenizi gerektirecektir.

Şanslısınız çünkü Novell'in çözümleri yüzleşeceğiniz bu sorunlarla maliyet etkin çözümler sunmaktadır. Kurumsal seviyedeki açık kaynak sanallaştırma çözümümüzle  maliyetlerinizi minimize edebilirsiniz. Novell'in çözümü Windows, Linux ve NetWare platformlarında tam destek sunan tek çözümdür. Birden fazla sanal makinanın tek bir konsolla karmaşık ortamlarda bile yönetilmesini ve konsolide edilmesine olanak tanır böylece mevcut BT yatırımlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Politika tabanlı otomatikleştirme ve hayat döngüsü yönetim araçları size BT yapınızın düzenlenmesine ve böylece iş hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.

Novell müşteri anketine göre kurumsal ortamlarda averaj sunucu kapasite kullanımı yüzde 5 ila 40 arasında  değişirken, sunucu kapasitesinin yaklaşık yüzde 60'ının kullanılamadığı ortaya çıkıyor. SUSE Linux Enterprise Server entegre Xen hypervisor ile herhangi ekstra bir maliyet olmaksızın farklı fiziksel makinaların tek bir sanal makina ev sahipliğinde tek bir sunucu üzerine konsolide etmeniz mümkün. Yaklaşık 12 veya daha fazla sanal makinayı  tek bir fiziksel makinaya yerleştirebilirsiniz. Her bir fiziksel sunucu konsolidasyon oranı bu durumda  12:1 olarak belirlenmektedir. Bu da sizin CPU kullanım oranınızı yüzde 30 oranında artırmanıza ve yer ile soğutma ihtiyaçlarınızın düşmesi anlamına gelecektir.

Sunucu verimliliğini ve çevikliğin artmasını ve  maliyetlerin düşmesini Sanallaştırma ile elde edebileceğinizi biliyorsunuz. Ama yine de sanal makinelerinizin uygun yönetimini sağlayamamanız halinde sanal sistemlerinizde çok fazla zaman harcamanız gerekecek ve donanımdan ettiğiniz tasarruf bu defa yönetim maliyeti olarak size yansıyacaktır. Tüm veri merkezi kaynaklarınızın optimize edilmesi için zeki ve maliyet etkin hem fiziksel hem de sanal kaynaklarınızın yönetimini sağlamanız gerekmektedir. Sanallaştırma çözümlerimizin bir parçası olan Novell ZENworks Orchestrator işte bu kritik sorunu ortadan kaldırmak için hazırlamıştır. Novell ZENWorks Orchestrator ihtiyaç duyulan değişiklikleri otomatik olarak yönetir ve hem sanal hem de fiziksel kaynaklarınızın yetkilendirilmesine olanak tanır.

ZENworks Orchestrator hem sanal hem de fiziksel kaynaklarınızın birlikte çalışmasını sağlar ve sizin iş önceliklerinize göre bir odaklanma sunar. Herhangi bir problemin oluşması sırasında ise otomatik olarak harekete geçerek makinalardaki işyüklerinin sanal veya fiziksel olarak dağıtımını sağlayarak problemi çözer. Eğer işinizde bir düzen yoksa veri merkezi kaynaklarınızda da olması beklenemez. ZENworks Orchestrator iş ortamınızdaki değişiklikleri otomatik olarak düzenlemektedir. Talebin yüksek olması halinde yeni bir sanal makinenin ihtiyaçlara göre oluşturulmasını sağlar. Talebin düşmesi halinde ise oluşturduğu makineleri deprovision ederek kaynakları farklı yerlerde kullanımını sağlar. Bu aklıllı otomasyon çözümümüz sayesinde heterojen veri merkezi kaynaklarınızı son derece esnek kullanabilir ve BT iş ihtiyaçlarınızı maksimum avantajla karşılayabilirsiniz.